Úspěšní absolventi

Ing. Mgr. Lenka Pavlíková, DiS.

Marketingová ředitelka a absolventka oboru Veřejná správa na CEVRO Institutu

"CEVRO Institut je výjimečná škola, kdybych tomu nevěřila, nikdy bych nemohla dělat, co dělám"

 

 

 

 

 

Osm otázek a odpovědí

Jaká je Vaše současná pracovní pozice?
V pracovní smlouvě mám napsáno Marketingová ředitelka vysoké školy CEVRO Institut. Popravdě se však jedná o práci Supermanky. Tato fakta mi však byla známa ještě před nástupem :-).

Proč jste si vybrala zrovna VŠ CEVRO Institut?
Šla jsem za konkrétními jmény Hendrych, Mrklas a Langer. Ta pro mě byla zárukou, o čem daná instituce formálně i obsahově bude. Očekávání se naplnila.

Změnila škola Váš život, pokud ano, jak?
Pokud necháte ujet tramvaj a nasednete do další, potkáte v ní úplně jiné cestující. Když z této tramvaje vystoupíte, vyhnete se srážce s projíždějícím autem, které by Vás potkalo, pokud byste nastoupili do tramvaje předchozí. Platí to samozřejmě i naopak. Takto jednoduché je to se vším, každý krok v našem životě ovlivňuje ten další. Výběr školy a jiných důležitých věcí pak zcela zásadně. Jiní lidé, vědomosti, zkušenosti, příležitosti a možnosti.

Pomohl Vám diplom z CI při profesním uplatnění?
To je otázka :-) vzhledem k bodu jedna. Ale abych nebyla skoupá, než přišel bod jedna, učila jsem předměty týkající se Veřejné správy na jiné vysoké škole. CEVRO Institut jsem si vybrala právě proto, abych měla k dispozici to nejlepší a nejnovější z oboru, z pohledu teorie i praxe. Cením si osobností, které umí o těžkých a složitých věcech hovořit jednoduše a srozumitelně, a k tomu si na nic nehrají. Uměním zvládat to naopak, trpí hodně lidí :-). Když potkám někoho, kdo něco opravdu umí, má za sebou spoustu práce a současně je “úplně normální“ a neprožívá se, mám radost. V CEVRO Institutu je takových lidí “plný dům“.

Co byste doporučila studentům, aby byli lépe připraveni na budoucí kariéru?
Největší bohatství je v lidech. Snažím se obklopovat osobnostmi, které mě inspirují, předávají pozitivní energii. Čerpám z toho sílu na všechno, co v životě dělám. Těm ostatním se snažím maximálně vyhnout, pokud je to možné.
Dále vše dělat opravdově, naplno a poctivě. Mám to takhle s prací i s mezilidskými vztahy. Co dáš, to dostaneš. Co vložíš, to se Ti vrátí. Pokud nevložíš nic (myšleno čas, energii, péči, starost, opravdovost apod.), nemůžeš očekávat, že dostaneš něco jiného. Na druhou stranu platí “hlavou zeď neprorazíš“, takže když to nefunguje, je lepší odejít.
Poslední doporučení je o instinktu. Mozek není dobrým rádcem na všechno, dobré je poslouchat instinkty a touhu srdce. Zvláště u vztahů a důležitých životních rozhodnutí se mi to vyplatilo.

Život není pouze o studiu a práci. Jak nejraději trávíte volný čas?
Jeje, co to je :-)? Volný čas počítám na minuty. Je to pak většinou jóga, les, přátelé, hudba. Nicméně v rámci tzv. volného času tvořím věci malostranské. Malá Strana je moje srdeční záležitost. I když pocházím z Hané, tady jsem doma. Ráda propojuji lidi, hraji si a bavím se s úctou k místu, historii, kultuře a lidem. Více na www.sopmsh.estranky.cz a taky na www.petrinskapalenka.cz. Pokud bych to měla zarámovat, jsem místopředsedkyní představenstva Spolku občanů a přátel Malé Strany a Hradčan. Miluji naši vesnici uprostřed města.

Co nám na sebe prásknete/pustíte :-)?
Umím být pěkně vzteklá. Jsem netrpělivá. Jsem přísná na sebe i okolí. Miluji humor a humorem obdarované jedince. Mám sklony k perfekcionismu. Mé životní tempo je děsivé. Nesnáším lenost, “odfláknutou“ práci a výraz, že něco “nejde“. Když je vůle, jde všechno. Mám spoustu špatných vlastností i těch dobrých. Na obou hromádkách se snažím pracovat. Tu první tlumit, tu druhou krmit.

Kdybyste měla říct jeden, pro Vás nejdůležitější důvod, proč studovat právě CEVRO Institut, který by to byl?
Jeden důvod není. Je jich mnoho. Dle mého je to ideální forma i obsah. Neopakovatelná atmosféra a blízkost mezi studenty a pedagogy. Není to klasická škola. Kde jinde si můžete s rektorem či prorektorem zajít na pivo? Popovídat si s nimi a ještě se u toho cítit úplně normálně :-)? Mám ráda osobní přístup a pocit nekonformity, tady jsem je našla. V neposlední řadě je to hodnotový systém – pokud uznáváte svobodu, demokracii a kritické myšlení, tady jsou velmi akcentovány napříč obory.