Úspěšný 13. ročník mezinárodní Prague Conference on Political Economy

Datum konání akce:

13. ročník Prague Conference on Political Economy (PCPE) proběhl v pátek 17. a v sobotu 18. března na půdě školy. Účastníci z více než 20 zemí v jejím rámci přednesli ve 14 sekcích přes 40 příspěvků věnovaných hospodářské politice, politické teorii i filosofii, měnové politice, historii myšlení a dalším tématům. Vrcholem konference byly dvě výroční přednášky pojmenované po dvou velikánech, jejichž životy byli spjaty s Prahou. Tyto přednášky byly otevřeny i pro veřejnost, takže více než stovka lidí mohla navštívit profesora Bruce Caldwella z Duke University (jež přednesl výroční přednášku věnovanou odkazu Friedricha Wiesera) a Jeffreho Tuckera z Foundation for Economic Education (jež přednesl výroční přednášku připomínající odkaz Františka Čuhela).

Bruce Caldwell – přední světový odborník na dílo F. A Hayeka, hlavní editor jeho sebraných spisů, profesor ekonomie a ředitel Centra pro studium dějin politické ekonomie na Duke University. Bruce Caldwell je též bývalým presidentem prestižních amerických profesních organizací, jako je Southern Economic Association a The History of Economics Society. Profesor Caldwell přednese výroční přednášku Friedricha von Wiesera s názvem "Hayekian Ideas for Today".

Jeffrey Tucker – projektový ředitel Foundation for Economic Education. Je také čestným členem pobočky Mises v Brazílii, výzkumným pracovníkem v Acton Institute, politickým poradcem Heartland Institute, zakladatelem CryptoCurrency Conference a členem redakční rady Molinari Review. Je autorem pěti monografií, více něž sto padesáti předmluv a mnoha článků  v odborném i populárním tisku.
 
Více o konferenci PCPE naleznete na našem anglickém webu zde.

Galerie