Tomáš Pojar a Jiří Šedivý na konferenci Naše bezpečnost není samozřejmost

Dne 8. června 2017 se uskutečnil 4. ročník národní konference Naše bezpečnost není samozřejmost. Jejím smyslem je udržet debatu na téma bezpečnosti na nejvyšší politické a expertní úrovni, shrnout vývoj v této oblasti za poslední rok a zaměřit se před letošními parlamentními volbami na bezpečnostní a obranné aspekty volebních programů sněmovních politických stran.

Na konferenci jako řečníci vystoupili předsedové politických stran zastoupených v poslanecké sněmovně, ministři a přední bezpečnostní odborníci, Mezi nimiž byl i vedoucí katedry Bezpečnostních studí CEVRO Institutu arm.gen. Jiří Šedivý a moderátorem jednoho z panelů prorektor CEVRO Institutu pro zahraniční vztahy Tomáš Pojar. Jako key note řečník vystoupila NATO Deputy Secretary General paní Rose Gottemoeller. Nad konferencí převzal opětovnou záštitu Jan Hamáček, předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.

Národní konferenci „Naše bezpečnost není samozřejmost“ iniciovalo Jagello 2000 v roce 2014 při příležitosti 15. výročí vstupu České republiky do Severoatlantické aliance v březnu 2014 na Pražském hradě. Vznikl tak jedinečný formát interakce a věcné diskuze mezi politickou reprezentací a odbornou veřejností, který si získal úspěch a pozitivní reakce v následujících letech.

Galerie