Nová vláda, obrana a bezpečnost

Datum konání akce:

Centrum transatlantických vztahů vysoké školy CEVRO Institut (PCTR) ve spolupráci s Jagello 2000 a Aspen Institute Central Europe Vás zve na konferenci „Nová vláda, obrana a bezpečnost“. Akce se uskuteční ve čtvrtek 30. 11. 2017 od 15:00 do 19:00 v atriu vysoké školy CEVRO Institut (Jungmannova 17, Praha 1).

Konference je rozdělená do dvou panelů. První z nich začne v 15:00 a bude se zabývat vnitřní bezpečností státu. Česká republika patří mezi nejbezpečnější země světa. Je však tato situace dlouhodobě udržitelná? Jaké jsou největší bezpečností výzvy – migrace, terorismus, kybernetická válka….?

V tomto bloku vystoupí Tomáš Tuhý, policejní prezident; Daniel Bagge, Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost; Benedikt Vangeli, Odbor bezpečnostní politiky a prevence kriminality Ministerstvo vnitra ČR.

Druhá část, která začne v 17:00, se bude věnovat obraně. Bezpečnostní situace na hranicích Evropy se za posledních deset let výrazně zhoršila. Česká republika však patří mezi nejhorší země z pohledu výdajů na obranu a na investice do vybavení Armády ČR. Jakým výzvám bude čelit nová česká vláda? Jsme skutečně schopni výrazně zvýšit schopnosti naší armády? V jakém stavu bude armáda v roce 2022? V tomto panelu vystoupí Daniel Koštoval,  náměstek pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic, Ministerstvo obrany ČR; Genpor. Aleš Opata, zástupce náčelníka Generálního štábu AČR - náčelník štábu; Jan Havránek, Policy Adviser, Policy Planning Unit, Office of the Secretary General, NATO HQ.

Jako key-note speaker vystoupí na úvod druhé části konference R. Nicholas Burns, profesor John F.Kennedy School of Government při Harvard University a bývalý náměstek MZV USA.

Pracovním jazykem je český jazyk. Tlumočení zajištěno u zahraničního hosta. Z organizačních důvodů prosíme o potvrzení účasti na pctr@vsci.cz nejpozději do 29. listopadu 2017.

Hlavními partnery konference jsou U.S. Embassy a Innogy.