Vojenská mobilita a připravenost infrastruktury: Hladký přesun nebo past?

Datum konání akce:

Centrum transatlantických vztahů vysoké školy CEVRO Institut (PCTR) Vás zve v rámci Dnů NATO v Ostravě na veřejnou akci spojenou s prezentací publikace “Evropská bezpečnost, NATO a jeho východní hranice - minulost a současnost”, která vznikla ve spolupráci s New Direction, politickou nadací Aliance evropských konzervativců a reformistů. Akce se uskuteční v pátek 20. září v 14:00 hodin v Clarion Congress Hotel Ostrava.

Debatu uvede Alexandr Vondra, ředitel PCTR v CEVRO Institutu. V diskusi dále vystoupí autoři publikace Bohuslav Pernica, odborný asistent na Ústavu regionálních a bezpečnostních věd Fakulty ekonomicko-správní Univerzity Pardubice a František Šulc,politolog, konzultant v oblasti bezpečnosti a obrany. Do diskuse se dále zapojí Petr Pavel, generál Armády České republiky a Edvilas Raudonikis, velvyslanec Litevské republiky.

Akce bude probíhat v češtině. Z organizačních důvodů se prosím přihlašujte nejpozději do 18. zaří. 

Debatě bude v čase 12:30-14:00 v prostorách Clarion Congress Hotelu Ostrava předcházet pracovní oběd Institutu pro politiku a společnost na téma "Budování a modernizace Armády České republiky". Registrace je možná na adrese sedlacek@politicsandsociety.cz.