Islám a Západ: Beseda s Edem Husainem

Datum konání akce:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Centrum blízkovýchodních vztahů (PCMR) a Centrum transatlantických vztahů (PCTR) CEVRO Institutu si Vás dovolují pozvat na akci, kterou pořádá Skupina Evropských konzervativců a reformistů (EKR). EKR uspořádá veřejnou debatu a názvem Islám a Západ. Besedy se zúčastní Ed Husain a bude moderována europoslancem Janem Zahradilem. Akce se bude konat ve čtvrtek 6. února od 17:00 v atriu Vysoké školy CEVRO Institut (Jungmannova 17, Praha 1).

Ed Husain (nar. 1974) je přední britský a světový expert na otázky radikálního islamismu, pravidelný komentátor v hlavních světových médiích (CNN, Fox, BBC, FT, NYT), autor knih The Islamist a House of Islam.

V současnosti působí v blízkovýchodním programu amerického Wilson Center a v britském think-tanku Civitas. Je poradcem několika vlád v otázkách národní bezpečnosti a spolupracovníkem britského ministerstva zahraničí.

Spoluzakládal též známý britský protiextremistický think-tank Quilliam a pracoval v americkém Council on Foreign Relations. Jeho doktorskou práci vedl nedávno zesnulý Sir Roger Scruton.

 

Pracovním jazykem bude angličtina, bude však zajištěno tlumočení do českého jazyka.

Na akci se prosím registrujte do 5. února prostřednictvím níže uvedeného formuláře.