Letní akademie moderní politiky a práva 2009 – den čtvrtý

Závěrečný den letní školy začal přednáškou PhDr. Miloše Brunclíka, PhD., pedagoga vysoké školy CEVRO Institut. Tématem bylo Ohlédnutí za českým předsednictvím ze švédské perspektivy.


Druhá dopolední přednáška se zabývala rovněž mezinárodními vztahy, konkrétně vztahy mezi Evropskou unií a USA. Přednášejícím byl Dr. Roman Joch, pedagog vysoké školy CEVRO Institut a ředitel Občanského institutu.

Čtvrteční odpoledne bylo pak věnováno diskuzi o komunismu v ČR po roce 1989 – 20 let svobody. Vystoupili zde Dr. Václav Žák, šéfredaktor kulturního časopisu Listy a PhDr. Pavel Žáček, Ph.D., ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů. Moderátorem odpoledne byl Martin Komárek z Mladé fronty DNES.

V podvečer byla Letní akademie moderní politiky a práva ukončena předáním certifikátů absolventa posluchačům. Někteří vytrvalejší posluchači poté ještě absolvovali dobrovolnou část letní akademie – seminář Ing. Arch. Ondřeje Šefců – Plavbu za historií Karlova mostu. Jednalo se o komentovanou prohlídku Karlova mostu, a to z perspektivy vodní hladiny, po níž se účastníci plavili na palubě výletní lodi.

Galerie