Novinky


Debata „Ženy a děti Islámského státu“

Datum publikace: 9. října 2019

Datum a místo konání akce: pondělí 7. října 2019, 19:00-20:30, atrium VŠ CEVRO Institut (Jungmannova 17, Praha 1)

Centrum blízkovýchodních vztahů vysoké školy CEVRO Institut (Prague Centre for Middle East Relations, PCMR) uspořádalo veřejnou debatu na téma „Ženy a děti Islámského státu“. Akce se uskutečnila v pondělí 7. října 2019 od 19:00 do 20:30 hodin v atriu vysoké školy CEVRO Institut (Jungmannova 17, Praha 1). Novinářky Lenka Klicperová a Markéta Kutilová diskutovaly na základě svých zkušeností ze Sýrie a Iráku fenomén žen a dětí Islámského státu v Iráku a Sýrii (ISIS). Debatu moderoval Tomáš Kaválek, ředitel Centra blízkovýchodních vztahů (PCMR).

Více informací o akci a galerii naleznete ZDE.

Na videozáznam z akce se můžete podívat ZDE.


Policy Paper: Násilné protesty propukly v Iráku a oslabují premiéra Adela Abdul Mahdiho

Datum publikace: 8. října 2019

Dne 1. října propukly v Iráku masové násilné protesty, které již stály více než sto životů. Demonstranti primárně požadují zlepšení veřejných služeb, zakročení proti korupci a vytvoření nových pracovních míst. Tento vývoj oslabuje premiéra Adela Abdul Mahdiho a odvádí pozornost od plánovaných systematických reforem včetně získání větší státní kontroly nad pro-íránskými elementy milic Hashd al-Shaabi.

Přečtete si více v našem policy paperu od Tomáš Kaválka.


Zahájení činnosti Centra blízkovýchodních vztahů (PCMR)

Datum publikace: 2. 9. 2019

Dne 1. září 2019 zahájilo svou činnost Centrum blízkovýchodních vztahů (Prague Centre for Middle East Relations, PCMR) při Vysoké škole CEVRO Institut. PCMR bylo založeno v jako interní výzkumná a vzdělávací instituce CEVRO Institutu. Jeho hlavním cílem je dále prohlubovat porozumění současném politickému, bezpečnostnímu, sociálnímu a ekonomickému dění na Blízkém východě. Cílem PCMR je rozšířit všeobecné povědomí a porozumění Blízkému východu v ČR i zahraničí prostřednictvím kvalitního výzkumu aktuálních témat s politickým dosahem a prostřednictvím zapojení médií a širší veřejnosti.

Pro aktuální informace o připravovaných akcích, publikacích a dalších aktivitách PCMR sledujte náš webFacebook.